شناسه خبر : 10027

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

IMDb یا Internet Movie Database بزرگترین بانک اطلاعات فیلم ها است.

در IMDb اطلاعات فیلم ها, سریال ها, بازیگران, بازی های ویدئویی و … وجود دارد. مالک IMDb شرکت Amazon است. طبق آخرین اخبار IMDb حدود 90 میلیون عضو فعال دارد.

اصلی ترین وظیفه IMDb امتیاز دهی به فیلم ها و سریال ها است. این امتیاز از بین 1 تا 10 داده می‌شود.

نحوه محاسبه امتیاز فیلم یا سریال توسط IMDb

 

نحوه محاسبه امتیاز فیلم یا سریال توسط IMDb

 

توسط این فرمول IMDb امتیاز فیلم ها یا سریال ها را در سایت خود منتشر میکند. شما توسط این امتیاز میتوانید به کیفیت فیلم یا سریال پی ببرید حتی میتوانید نظرات افراد دیگر را در مورد فیلم یا سریال مورد نظر خود بدانید.

حالا به موضوع اصلی مقاله رسیدیم. با فونوتک همراه باشید.

نکته : رتبه 1 و 2 برای دو تا مستند هست که به اونا نمی‌پردازیم.

اگر خواستید بدونید چه مستند هایی هستند :

1 – Planet Earth 2

2 – Planet Earth 1

 

Breaking Bad (بریکینگ بد)

 

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

Breaking Bad که لقب بهترین سریال تاریخ را به خود اختصاص داده است, در صدر جدول بهترین سریال ها قرار دارد. این سریال در IMDb امتیاز 9.4 دارد و رتبه 3 را به خود اختصاص داده است. تعداد کسانی که به این سریال امتیاز داده اند 1.6 میلیون نفر است. این سریال محصول سال 2008 است. این سریال در 62 قسمت تولید شده است. سریال Breaking Bad جزء آن دسته از سریال هایی است که ارزش چند بار دیدن را دارد.

ژانر :

جنایی, درام

ستارگان :

Bryan Cranston ( شخصیت اصلی و در نقش والتر وایت یا هایزنبرگ ), Aaron Paul ( درنقش جسی پینکمن ), Anna Gunn ( در نقش اسکایلر ), Dean Norris ( در نقش هنک ), Bob Odenkirk ( در نقش ساول گودمن ) و Giancarlo Esposito ( در نفش گاس فرینگ).

داستان :

معلم شیمی یک مدرسه به سرطان ریه مبتلا می‌شود و برای تضمین آینده خانواده اش به تولید و فروش مواد مخدر روی می‌آورد.

 

Band Of Brothers ( بند آف برادرز )

 

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

سریال Band Of Brothers یکی از بهترین سریال های تاریخ است که در رتبه دوم بهترین سریال ها قرار دارد. این سریال در IMDb امتیاز 9.4 دارد و رتبه 4 را به خود اختصاص داده است. تعداد کسانی که به این سریال امتیاز داده اند 410 هزار نفر است. این سریال محصول سال 2001 است. این سریال در 10 قسمت تولید شده است.

ژانر : 

جنگی

ستارگان :

Scott Grimes ( در نقش دونالد ), Damian Lewis ( درنقش ریچارد ), Ron Livingston ( در نقش لوئیس نیکسون ), Shane Taylor ( در نقش یوجین رو ), Donnie Wahlberg ( در نقش کاروود لیپتون ) و Peter Youngblood Hills ( در نفش دارل پاورز).

داستان :

داستان مأموریت لشکر 101 ارتش آمریکا در عملیات Overlord تا V-J در جنگ جهانی دوم در اروپا.

 

Chernobyl (چرنوبیل )

 

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

سریال Chernobyl بهترین سریال بیانگر واقعه چرنوبیل است. این سریال در IMDb امتیاز 9.4 دارد و رتبه 5 را به خود اختصاص داده است. تعداد کسانی که به این سریال امتیاز داده اند 637 هزار نفر است. این سریال محصول سال 2019 است. این سریال در 5 قسمت تولید شده است.

ژانر :

تاریخی

ستارگان :

Jared Harris ( در نقش والری لگاسوف ), Stellan Skarsgard ( درنقش بوریس شچربینا ), Adam Nagaitis ( در نقش واسیلی ایگناتنکو ), Emily Watson ( در نقش اولانا خومیوک ), Jessie Buckley ( در نقش لیودمیلا ایگناتنکو ) و Paul Ritter ( در نفش آناتولی دیاتلوف).

داستان :

در آوریل 1986, یک انفجار هسته ای در نیروگاه چرنوبیل در اتحاد جماهیر شوروی رخ میدهد که به یکی از بدترین فجایع انسانی تبدیل می‌شود.

 

The Wire ( وایر )

 

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

سریال The Wire یکی از  بهترین سریال های جنایی است. این سریال در IMDb امتیاز 9.3 دارد و رتبه 6 را به خود اختصاص داده است. تعداد کسانی که به این سریال امتیاز داده اند 313 هزار نفر است. این سریال محصول سال 2002 است. این سریال در 60 قسمت تولید شده است.

ژانر :

جنایی, درام

ستارگان :

Dominic West ( در نقش جیمی مکنالتی ), Lance Reddick ( درنقش سدریک دانیلز ), Sonja Sohn ( در نقش کیما گرگس ), Wendell Pierce ( در نقش بانک مورلند ), John Doman ( در نقش ویلیام رالز ) و Deirdre Lovejoy ( در نفش روندا پرلمن).

داستان :

تجارت غیر قانونی مواد مخدر در داخل و اطراف شهر بالتیمور آمریکا.

 

نکته : رتبه 7 و 8 برای دو تا مستند هست که به اونا نمی‌پردازیم.

اگر خواستید بدونید چه مستند هایی هستند :

7 – Blue Planet 2

8 – Our Planet

 

Avatar: The Last Airbender ( آواتار )

 

5 سریال پر طرفدار دنیا از نظر IMDb

سریال Avatar: The Last Airbender یکی از بهترین انیمه ها است. این سریال در IMDb امتیاز 9.3 دارد و رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. تعداد کسانی که به این سریال امتیاز داده اند 218 هزار نفر است. این سریال محصول سال 2005 است. این سریال در 62 قسمت تولید شده است.

ژانر :

اکشن, ماجراجویی, فانتزی

ستارگان :

Dee Bradley Baker ( در نقش آپا ), Zach Tyler Eisen ( درنقش آنگ ), Mae Whitman ( در نقش کاتارا ), Jack De Sena ( در نقش سوکا ), Dante Basco ( در نقش زوکو ) و Jessie Flower ( در نفش تاف بی فانگ ).

داستان :

در دنیای جنگ زده, پسر جوانی تلاش می‌کند تا دوباره صلح را به جهان بیاورد.

 

خیلی ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودین.

شما کدام یکی از این سریال ها رو دیدین؟

سریال مورد علاقه شما کدام هست؟

ثبت دیدگاه
0 دیدگاه برای این پست ثبت شده

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

اشتراک گذاری با