شناسه خبر : 10014

تراشه گوشی های جدید سامسونگ در سال 2022

رامین نوجوان ۲۴ آبان ۱۴۰۰ اخبار
تراشه گوشی های جدید سامسونگ در سال 2022

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تراشه گوشی های جدید سامسونگ در سال 2022

به گزارش یک رسانه ی کره ای, غول فناوری سامسونگ می خواهد بیشتر گوشی و تبلت های خود را بر اساس چیپست های کوالکام تولید کند و بر این اساس چیپست های اگزینوس رتبه ی دوم را برای خود میگیرند.

با فونوتک همراه باشید ممنون.

این گزارش که بر اساس اسناد فاش شده از سامسونگ نوشته شده, سال آینده تقریبا نیمی از گوشی‌های سامسونگ از چیپست‌های کوالکام استفاده می‌کنند.

به طور مشخص، حداقل ۳۱ مدل از تراشه‌های کوالکام بهره می‌برند و ۲۰ مدل همراه با تراشه‌های اگزینوس به دست کاربران می‌رسند. همچنین برای ۱۳ مدل از تراشه‌های مدیاتک استفاده خواهد شد و تراشه‌های شرکت Unisoc هم به عنوان قلب تپنده‌ی سه مدل پایین‌رده انجام وظیفه خواهند کرد.

مدتی قبل اعلام شد که این شرکت قصد دارد نسبت گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های اگزینوس به کل گوشی‌های این شرکت را از ۲۰ درصد به ۵۰ تا ۶۰ درصد برساند.

به همین خاطر، واحد تولید تراشه‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ عرضه‌ی تراشه‌های اگزینوس را برای این گوشی‌ها بیش از ۲ برابر خواهد کرد. اما حالا با توجه به این گزارش جدید، ظاهرا در سال ۲۰۲۲ چنین چیزی عملی نخواهد شد.

 

تراشه گوشی های جدید سامسونگ در سال 2022

 

همانطور که احتمالا می‌دانید، گوشی‌های سری گلکسی S22 همراه با جدیدترین تراشه‌ی پرچم‌دار کوالکام و اگزینوس ۲۲۰۰ راهی بازار خواهند شد. اسنپدراگون ۸۹۸ هم برای گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این میان، گلکسی S22 فن ادیشن و سری گلکسی تب S8 صرفا از اگزینوس ۲۲۰۰ بهره خواهند برد. در این گزارش آمده که گلکسی S21 فن ادیشن در دو مدل مبتنی بر اگزینوس ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۸۸۸ راهی بازار می‌شود.

در این گزارش به تراشه‌های برخی از گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ هم اشاره شده است. به عنوان مثال گلکسی A53 و A33 از تراشه‌های اگزینوس بهره می‌برند ولی گلکسی A73 با اسنپدراگون ۷۷۸G معرفی می‌شود. باید خاطرنشان کنیم گلکسی M52 هم همراه با این گوشی عرضه شده است.

اگرچه برنامه‌های سامسونگ برای چیپست گوشی‌های سال ۲۰۲۲ فاش شده، ولی از طرف دیگر باید به بحران جهانی کمبود تراشه هم اشاره کنیم که شاید این برنامه‌ها را دستخوش تغییر کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، عرضه‌ی گوشی‌های سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ به دلیل کمبود تراشه به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

 

تراشه گوشی های جدید سامسونگ در سال 2022

 

ممنون که تا اینجای کار با ما بودین

نظرات شما در مورد این خبر چیه ؟؟ تو بخش نظرات, نظرتون رو برای ما کامنت کنین

منبع : Android Authority

ثبت دیدگاه
0 دیدگاه برای این پست ثبت شده

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است

اشتراک گذاری با