شناسه خبر : 10026

آموزش حذف اکانت تلگرام 2022

آموزش حذف اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام یکی از راحت ترین مراحل برای حذف اکانت را در بین پیام رسان ها دارد که در این آموزش قصد دارین آنرا راحت تر نیز بازگو کنیم تا در سریعترین زمان بتوانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید . پس تا آخر این آموزش با ما همراه باشید !

 

پیام‌رسان تلگرام

پیام‌رسان تلگرام (Telegram) توسط دو برادر با نام های پاول دورف و نیکلای دورف در سال 2013 بوجود آمد . طی این سال‌ها پیام‌رسان محبوب تلگرام روز به روز با افزایش کاربران روبرو بوده و اکنون در اواخر سال 2021 تعداد کاربران فعال ماهیانه آن به بیش از 500 میلیون کاربر رسیده است . تلگرام برای تمامی سیستم عامل‌های محبوب از جمله اندرویید ، آی او اس ، ویندوز فون ، ویندوز  و لینوکس در دسترس قرار دارد و میتوان از آن استفاده کرد .

پیام‌رسان محبوب تلگرام در کشور ایران با محدودیت های فیلترینگ مواجه است ولی با این حال بسیاری از مردم با وجود فیلترینگ از این پیام‌رسان استفاده میکنند .

 

آموزش حذف اکانت تلگرام

در ابتدای آموزش توجه داشته باشید که پیام‌رسان تلگرام بصورت پیشفرض قابلیتی دارد که در مدت زمان مشخص شده که پیشفرض آن 6 ماه است ، در صورتی که به اکانت خود وارد نشوید ، بصورت خودکار اکانت شما را حذف خواهد کرد و برای جلوگیری از حذف خودکار آن تنها راهی که وجود دارد تغییر زمان پیشفرض آن از 6 ماه به 1 سال است تا مدت زمان بیشتری برای ورود به اکانت و جلوگیری از حذف آن داشته باشید .

برای اینکار وارد برنامه تلگرام شوید و سپس در قسمت تنظیمات (Setting) > حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) و در قسمت Delete my account گزینه If away for را روی مقدار دلخواه که پیشنهاد ما 1 سال است قراردهید .

 

در صورتی که میخواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید ، در اولین قدم به لینک زیر مراجعه کنید .

لینک حذف اکانت تلگرام (در صورت عدم دسترسی به لینک از ابزارهای رفع محدودیت استفاده نمایید)

 

پس از مراجعه به لینک بالا با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد که باید شماره موبایلی که میخواهید اکانت تلگرام آن را حذف کنید را وارد نمایید . توجه داشته باشید که شماره را به همراه کد کشور (ایران +98) و بدون صفر وارد نمایید . سپس روی دکمه Next کلیک کنید .

 

آموزش حذف اکانت تلگرام

 

پس از کلیک برروی دکمه Next ، کد تاییدی برای شما در این پیام‌رسان ارسال خواهد شد که باید کد تایید را همانند تصویر زیر در قسمت Confirmation code وارد نمایید . سپس روی دکمه Sign In کلیک کنید .

 

آموزش حذف اکانت تلگرام

 

سپس در صفحه باز شده روی گزینه دوم یعنی Delete account کلیک کنید .

 

آموزش حذف اکانت تلگرام

 

در صفحه باز شده توضیحات نوشته شده را با دقت مطالعه کنید و توجه داشته باشید که شماره وارد شده در قسمت Your Phone Number دقیقا شماره‌ای باشد که میخواهید اکانت آن را حذف کنید و در صورت تمایل در قسمت Why are you leaving دلیل حذف اکانت خود را بنویسید . سپس روی Delete My Account کلیک کنید .

 

آموزش حذف اکانت تلگرام

 

در پنجره باز شده از شما خواسته شده تا تایید کنید که میخواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید . در صورت تایید روی Yes, Delete my account کلیک کنید و در صورت انصراف روی Nope, I’ll give it another try کلیک کنید .

 

حذف اکانت تلگرام

 

تبریک ! فرایند حذف اکانت تلگرام شما با موفقیت انجام شد .

 

نکات مهم :

1- در صورتی که اکانت خود را حذف کنید ، تمام مخاطبان و پیام های شما بصورت کامل حذف خواهند شد .

2- تمامی کانال ها و گروه هایی که توسط شما ایجاد شده باشند بصورت بدون صاحب خواهند شد ، اما ادمین های کانال و یا گروه ها میتوانند همچنان مدیریت را انجام دهند .

3- پس از حذف اکانت تلگرام ، ممکن است تا چند روز نتوانید در این پیام‌رسان مجدد ثبت نام کنید .

4- پس از حذف اکانت تلگرام خود ، اطلاعات و پیام های موجود در اکانت به هیچ وجه قابل بازیابی نخواهد بود و برای همیشه پاک میشود .

5- در صورتی که بصورت متوالی در مدت کوتاهی 3 بار به حذف اکانت خود اقدام کنید کنید ، تا 3 هفته نمیتوانید حساب جدیدی با آن شماره در تلگرام ایجاد کنید .

6- درصورتی که میخواهید شماره موبایل اکانت خود را تغییر دهید ، نیاز به حذف اکانت نیست و به راحتی میتوانیید از قسمت تنظیمات برنامه تلگرام به تغییر شماره اکانت فعلی خود اقدام کنید .

 

شاید علاقه‌مند به آموزش حذف اکانت اینستاگرام 2021 نیز باشید

ممنون که تا آخر آموزش حذف اکانت تلگرام با فونوتک همراه بودید . اگر سوالی داشتید حتما در قسمت دیدگاه ها برامون بنویسید تا راهنماییتون کنیم 😘🙌

 

ثبت دیدگاه
2 دیدگاه برای این پست ثبت شده

  • Mohammadkhan 4 ماه پیش
    سپاس از اینکه این برنامه موفید را راه اندازی کردید
    • امیرحسین یلدوغی 3 ماه پیش
      سپاس از همراهی شما
اشتراک گذاری با